Drage učenke, dragi učenci, spoštovani starši,

spodaj se nahaja tabela s točkami omejitev vpisa po posameznih letih, vključno s preteklim letom za vpis v 2023/24. Letošnji devetošolci se bodo vpisovali v šolsko leto 2024/25.

TABELA: Število točk – omejitve_MB sr.šole DO 23-24

Prav tako vas obveščam, da imamo že sedaj informacijo, da bo dne 15. 11. 2023 potekal KARIERNI SEJEM. Ko bomo prejeli uradno vabilo in več informacij o tem, vam jih posredujemo.

Prav tako se v kratkem pričakuje, da bodo uradno s strani ministrstva znani datumi, ki so pomembni za to šolsko leto za vpis v srednjo šolo (MIZŠ mora izdati rokovnik vpisa v srednje šole). Ko bodo informacije javno objavljene, bodo prav tako objavljene na šolski spletni strani pod Svetovalna služba –> Karierna orientacija.

Z učenci smo del dneva dejavnosti na temo karierne orientacije v 9. razredu že opravili, en dan še nas čaka 14. 11. 2023. Naprej pa sledijo dnevi dejavnosti še za 8., 7. in 6. razred.