Knjižnični red

1.     Člani šolske knjižnice so vsi učenci in vsi delavci šole.

2.     Vsak učenec v 1. razredu dobi izkaznico brezplačno.

3.     Samostojno lahko uporabljate vse tiskano gradivo (knjige, časopise in revije), ki je v prostem pristopu. Po uporabi postavite gradivo nazaj na ustrezno polico.

4.     Knjižno gradivo si lahko izposodite za 14 dni. Zamudnine sicer ni, vendar pa se izposoja nerednim uporabnikom omogoči šele tedaj, ko  vrnejo gradivo, ki mu je že potekel rok izposoje.

5.     Avdiokasete, videokasete, CD rome lahko uporabljate le v šolski knjižnici ali računalniški učilnici.

6.     Čitalniško gradivo (leksikone, slovarje, priročnike, atlase in revije) si ni mogoče  izposoditi na dom.

7.     Podatki o gradivu v šolski knjižnici kot tudi do virov na internetu so dostopni preko računalnikov. K vsakemu so priložena navodila za uporabo.

8.     Če uporabnik knjigo poškoduje ali  izgubi, jo mora nadomestiti z enako novo. Če knjige ni moč dobiti na tržišču, jo nadomesti z vsebinsko enakovredno.

9.     Uporabnik izposojenega gradiva ne sme dati drugemu uporabniku.
Do konca šolskega leta mora učenec vrniti vse izposojeno gradivo.

Knjižnica je odprta vsak dan od 8. do 14. ure.

Učenje je odkrivanje, da je nekaj mogoče.
(Fritz Perls)

Brati pomeni početi podvige.
(Tone Pavček)
Majhna dejanja spreminjajo svet.
Bodi sprememba, ki si jo želiš videti v svetu.
(Mahatma Gandhi)
Domišljija je pomembnejša od znanja.
(Albert Einstein)
Smeh je brezčasen, domišljija nima let in sanje so večne.
(Walt Disney)

Sreča je srečati prave ljudi, ki v tebi pustijo dobre sledi. (Tone Pavček)

Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.
(Neil Gaiman)
Iz majhnih želodov zrastejo mogočni hrasti.