V četrtek, 8. februarja, ko bo večina kulturnih ustanov
omogočila prost vstop. Izkoristite in jih obiščite. Morda bo kdo, ki želi, pripravil tudi poročilo ali foto zapis obiska kulturnih ustanov. Lahko jih, pod rubriko »Obisk kulturnih ustanov« predstavimo na spletni strani šole.

Sodelujete lahko vsi učenci šole.
Veselimo se vaših prispevkov.

Iz spletene strani UGM:

Prešernov dan v UGM

UGM + UGM Kabinet + UGM Šop, Strossmayerjeva ulica 6 (10.00‒18.00)
UGM Studio, Trg Leona Štuklja 2 (11.00‒18.00)

»Ko brez miru okrog divjam, prijatli prašajo me, kam?…« (France Prešeren)

Umetnostna galerija Maribor ob Prešernovem dnevu široko odpira svoja vrata in vabi v zavetje vizualne umetnosti.

Na slovenski kulturni praznik bo vstop v UGM brezplačen!

• Otvoritev razstave Gregorja Pratnekerja ob 11.00.

UGM Šop (Strossmayerjeva ulica 6)
smayerjeva ulica 6)
Spekter. 70 let Zbirke UGM

V letu, ko praznujemo 70 let, vabimo k obisku nove občasne postavitve naše zbirke. Tokratno postavitev je zasnoval oblikovalec David Tavčar, ki je v preteklem letu prečesal Zbirko UGM in iz nje izbral več kot 250 umetnin, ikoničnih, manj znanih ali prvič razstavljenih, ter jih v sedmih sobanah in dveh dvoranah postavil v razgibano avtorsko doživetje.

DAN ODPRTIH VRAT SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

Na Prešernov dan vas vabimo na ogled vseh naših razstav, na vodene sprehode po gradu in k branju poezije.

četrtek, 8. februar, od 10.00 do 18.00

SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK

Dan odprtih vrat

ob 10.00, 12.00 in ob 14.00

Voden ogled stalnih razstav

(vhod iz Grajskega trga)

ob 17.00 PREŠERNOVANJE

Branje poezije

Gostom Grajske kavarne se bodo predstavili zmagovalci literarnega natečaja Prve gimnazije Maribor.

K javnemu branju poezije vabljeni ljubitelji slovenske besede in ljubiteljski literarni ustvarjalci.

(Grajska kavarna)

Prešernova največja ljubezen in muza.

V mestu so zanimive kulturne ustanove, obiščite jih!

Animacija: