Začenja se 63. sezona branja!

Bralna značka je ena najbolj množičnih oblik prostovoljnih dejavnosti v šoli in izven nje. Je izvirna oblika  slovenskega vzgojno-izobraževalnega dela z mladimi bralci in nima primerjave v svetu. Vsako leto bere več kot 100 000 otrok v Sloveniji in zamejstvu. Njen simbol je Ostržek, ki spremlja branje od vrtca do zaključka osnovne šole.

S KNJIGO V SVET

ČAS TRAJANJA BRALNEGA LETA: 2. oktober 2023 do 30. 4. 2023

Bralnih seznamov ni, z veseljem pa vam bomo učiteljice slovenščine in knjižničarka svetovale pri izbiri knjig.
ŠTEVILO POTREBNIH PREBRANIH KNJIG:

Do konca meseca aprila, ko se bralna značka konča, je potrebno prebrati :

• 1. triada (1. – 3. razred) – 3 knjige
  • 2. triada (4. – 6. razred) – 4 knjige
  • 3. triada (7. – 9. razred) – 5 knjig

Učenci od 1. do 5. razreda se o prebranih knjigah pogovarjajo s svojimi razredničarkami in učitelji OPBUčenci 6., 7., 8. in 9. razredov predstavijo prebrane knjige svojim učiteljicam slovenščine.

Društvo bralna značka Slovenije  – ZPMS se že nekaj let trudi, da s pomočjo Javne agencije za knjigo Republike Slovenije in sponzorjev pripravi slikanico, s katero obdari prvošolce. Letos bo to knjiga Marka Kravosa z naslovom Hiša selivka.