Literarni natečaj ob svetovnem dnevu poezije

Tudi letos vas, učenke in učenci, vabimo, da v počastitev svetovnega dneva poezije, 21. 3., napišete pesmico ali več pesmic in se potegujete za knjižne nagrade. V pesmicah lahko pišete o čemer koli. Prepustite se pesniškemu navdihu, dovolite si prenesti čustva in misli  ter podobe na papir.

V šolski  knjižnici matične šole vas čaka nabiralnik, v katerega oddate svojo besedno stvaritev v predalček namenjen vaši triadi. Tisti iz podružnice v Košakih pa boste pesmice oddali v knjižnjici na podružnici.

Ne pozabite k pesmici pripisati šifre in oddati spremnega lističa, ki ga dobite v knjižnici, z vašimi podatki: imenom in priimkom, razredom in šifro.

Pesmice morate oddati do 21. 3. 2023.

Nagrajence bomo razglasili na  šolski spletni strani na Andersenov rojstni dan, 2. 4., ki je proglašen za mednarodni dan knjig za otroke, nagrade pa bomo podelili na prireditvi ob zaključku bralne značke.

Mihaela Dorner, vodja natečaja