S šolskim letom 2021/2022 smo se pridružili mednarodnemu projektu Krokus, ki se odvija pod okriljem Sinagoge Maribor. Po prejemu čebulic sva učenki Katarina Lepenik in Katja Pokrivač iz 9. b pod mentorstvom Petre Korpar v začetku novembra v šoli posadili rumen žafran za projekt Krokus. Rumen žafran se v okviru projekta sadi v spomin na 1.5 milijona judovskih otrok, ki so umrli v holokavstu in v spomin na tisoče drugih otrok, ki so bile žrtve nacističnih grozodejstev. Žafran (krokus) cveti konec januarja približno v času mednarodnega dneva spomina na žrtve holokavsta, ki je 27. januarja. Na šolski vrt smo posadili čebulice rumenih krokusov v obliki zvezde, ki spominja na rumene Davidove zvezde.