Začenja se 61. sezona branja!

Bralna značka je ena najbolj množičnih oblik prostovoljnih dejavnosti v šoli in izven nje. Je izvirna oblika  slovenskega vzgojno-izobraževalnega dela z mladimi bralci in nima primerjave v svetu. Vsako leto bere več kot 100 000 otrok v Sloveniji in zamejstvu. Njen simbol je Ostržek, ki spremlja branje od vrtca do zaključka osnovne šole.

S KNJIGO V SVET

ČAS TRAJANJA BRALNEGA LETA

17. SEPTEMBER 2021                                                                                                      30. APRIL 2022

Bralnih seznamov ni, z veseljem pa vam bom svetovala pri izbiri knjig.

POTREBNO ŠTEVILO PREBRANIH KNJIG:

Do konca meseca aprila, ko se bralna značka konča, je potrebno prebrati :

• 1. triada (1. – 3. razred) – 3 knjige
  • 2. triada (4. – 6. razred) – 4 knjige
  • 3. triada (7. – 9. razred) – 5 knjig

Učenci od 1. do 5. razreda se o prebranih knjigah pogovarjajo s svojimi razredničarkami in učitelji OPB.

Učenci 6., 7., 8. in 9. razredov predstavijo prebrane knjige knjižničarki v šolski knjižnici ob predhodnem dogovoru. Prav tako lahko predstavitev prebrane knjige pošljete po elektronski pošti: helenam@osfrsmb.si

Društvo bralna značka Slovenije  – ZPMS se že nekaj let trudi, da s pomočjo Javne agencije za knjigo Republike Slovenije in sponzorjev pripravi slikanico, s katero obdari prvošolce. Letos bo to knjiga zamejskega avtorja Miroslava Košute  in ilustratorke Suzi Bricelj Ponikalnice : uganke z rimo in soljo.

Učenci jo bodo dobili 17. septembra 2021, ob uradnem začetku nove sezone branja.
Ob koncu šolskega leta so učenci za svojo vztrajnost in prizadevnost nagrajeni s srečanji s pisatelji, knjigami in priznanji, za devetletno vztrajnost pa še s posebno knjigo.

Bralna značka se trudi uresničiti geslo Dobro brati in ljubiti brati ali z besedami pesnika Toneta Pavčka: «Če ne bomo brali, nas bo pobralo!«