Že tradicionalno razpisujemo pomladni pesniški natečaj za učence naše šole, s katerim obeležujemo 21. marec, svetovni dan poezije.

Teme in vrste pesmi so lahko različne. Opazujte svet v vas in okoli vas.  Prisluhnite svojim občutkom in jih prenesite na papir. Nizajte vtise, podobe in jih z besedami prenesite v zapis.

Morda se preizkusite v tvorjenju katere izmed tradicionalnih pesniških oblik, morda zapišete zelo sodobno pesem. Ena izmed značilnosti pesniškega jezika je tudi rima, a ni potrebno, da jo ustvarimo v vsaki pesmi.

Učenci matične šole pesmice oddajte v zanje namenjene predalčke v šolski knjižnici, učenci podružnice pa svojim učiteljicam, do ponedeljka, 21. 3. 2022. Ne pozabite na list s pesmijo zapisati šifre, izpolniti listka s svojimi podatki in ga tudi oddati.

Oddate lahko več svojih pesmi,  predlagamo, da na vse zapišete isto šifro.

Nagrajence bomo razglasili 2. 4. 2022, na mednarodni dan knjig za otroke.

Veliko pesniškega navdiha vam želimo.

Mihaela Dorner