Spoštovani učenci in starši!

V prvih dneh septembra bo potekalo razdeljevanje učbenikov, ki jih bodo učenci uporabljali v šolskem letu 2022/23. Vljudno vas prosimo, da učbenike ovijete v ovitke, ki se dajo ob koncu šolskega leta odstraniti. Tako bomo učbenike s skupnimi močmi ohranili in jih predali naslednjim generacijam. Novi učbeniki so že oviti. Hvala za razumevanje.

URNIK RAZDELJEVANJA UČBENIKOV

PETEK, 2. 9. 2022

2., 3. ura  9.a, 9.b, 9. c
4., 5. ura 8.a, 8.b, 8.c
6., 7. ura 7.a, 7.b, 7.c

PONEDELJEK, 5. 9. 2022

2., 3. ura  4.a, 4.b, 4.c
4., 5. ura 5.a, 5.b, 5.c
6., 7. ura 6.a, 6.b, 6.c

TOREK, 6. 9. 2022

2., 3. ura  2.a, 2.b, 2.c in 1.a, 1.b
4., 5. ura 3.a, 3.b, 3.c

Učenci POŠ Košaki dobijo učbenike v petek, 2. 9. 2022 pri svojih učiteljicah.

Učenci od 6. do 9. razreda bodo v knjižnico prihajali v manjših skupinah (5 – 7 učencev).

NEKAJ NAPOTKOV UČENCEM IN STARŠEM ZA UPORABO ŠOLSKIH UČBENIKOV

1. Učbenike ste prejeli samo v izposojo za eno šolsko leto in ne v trajno last, zato z njimi ravnajte skrbno in odgovorno. Le tako bomo učbenike ohranili tudi za naslednje generacije.
  2. Učbenike obvezno ovijte v ustrezen ovitek, ki ne bo poškodoval platnic in ga boste ob koncu šolskega leta sneli, ne da bi poškodovali učbenik. Nekateri učbeniki bodo že oviti v prozorne ovitke. Teh ob koncu šolskega leta, če niso poškodovani, ni potrebno sneti.
  3. V učbenike ničesar ne zapisujemo, rišemo, lepimo…
  4. Ob koncu šolskega leta pregledate, uredite učbenike (jih polepite, opozorite na morebitne poškodbe, ki so nastale med letom). Program COBISS namreč omogoča, da lahko za vsak učbenik preverimo, kateri učenec ga je uporabljal v določenem šolskem letu.
  5. V primeru, da učenec učbenika ne vrne, mora plačati odškodnino, ki se določi skladno s Pravilnikom o upravljanju učbeniških skladov.

ŽELIM VAM VELIKO PRIJETNIH TRENUTKOV OB PREBIRANJU UČBENIKOV, SAJ SO TO POUČNE KNJIGE, POLNE ZANIMIVOSTI IZ POSAMEZNIH PODROČIJ.

Helena Molek, knjižničarka