Spoštovani starši,

od jutrišnjega dne, 19. 1. 2022 vstopi v veljavo sprememba Odloka o izjemah od karantene na domu po visokorizičnem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 in sprememba Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Sprememba prinaša naslednje:

• učenci, ki so imeli visokorizičen stik v šoli z obolelo osebo ne bodo napoteni v karanteno, razen kadar je okužba potrjena pri več kot 30 odstotkih učencev v oddelku
  • ti učenci se morajo v obdobju sedmih dni od visokorizičnega stika vsakodnevno samotestirati v šoli (razen učenci, ki so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata PCR testa minilo manj kot 45 dni ali so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni ali predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur)
  • učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec