V petek, 20. 9. 2024, smo se mudili v Slovenj Gradcu, v Koroški galeriji likovnih umetnosti. S ponosom smo se udeležili otvoritve razstave Natečaja za izvirno otroško likovno in literarno delo ter fotografijo 2024 s podelitvijo nagrad in priznanj avtorjem.

Natečaj, ki je letos potekal že 32. zapored, je mladim umetnikom ponujal odprte možnosti za ustvarjanje v okviru treh tematik:

• SKRIVNOSTNI POPOTNIKI PUŠČAV IN PLANJAV (ob mednarodnem letu kamelidov)
  • DEDIŠČINA, KI OBLIKUJE PRIHODNOST (ob evropskem letu spretnosti oz. veščin)
  • IZLIJ ČUSTVA NA PAPIR (ob 80. obletnici smrti Edvarda Muncha)

Naši nadobudni mladi umetniki so s svojimi umetninami sodelovali na likovnem in fotografskem natečaju. Na slednjem je naš bivši devetošolec, trenutno dijak prvega letnika, Lin Pirc osvojil častitljivo priznanje za fotografijo »Svet opazujem skozi ustvarjalno lepoto preteklosti« pod okriljem mentorice Janje Tomažič. Prejemniku priznanja in njegovi mentorici izrekamo iskrene čestitke!

Vsem sodelujočim čestitamo in želimo obilico kreativnega navdiha ter poglabljanja ljubezni do umetnosti tudi v prihodnje!