Karierno usmerjanje na OŠ Franca Rozmana – Staneta Maribor sledi naslednjim ciljem:
– učenci se seznanijo s slovenskim izobraževalnim sistemom,
– učenci spoznajo različne poklice,
– učenci spoznajo srednje šole in programe v Mariboru in okolici,
– učencu spoznajo načine štipendiranja,
– učenci se odločajo za vpis na srednjo šolo po svojih sposobnostih.

Operacionalizacija karierne orientacije za učence 9. razreda OŠ FRS MB v šolskem letu 2024/25:
VSE LETO: Posredovanje informacij sproti v času suplenc, razrednih ur po dogovoru z razredniki, individualno z učenci. OKTOBER: 1. 10. 2024 TD 9. razred, 16. 10. 2024 TD in ND za 6. in 9. razred, 24. 10. 2024 TD za 8. razred. OKTOBER, NOVEMBER: Razgovori z učenci Individualno v času bivanja v šoli ali po individualnem dogovoru s šolsko svetovalno delavko Mašo Štaleker. NOVEMBER: Roditeljski sestanek za starše učencev 9. razreda, predaja informacij, razprava. NOVEMBER: Obisk kariernega sejma , učenci 9. razreda s starši! Sejem bo potekal v sredo 13. 11. 2024 od 8. do 17. ure in četrtek 14. 11. 2024 od 8. do 16. ure v Univerzitetnem športnem centru Leona Štuklja, Koroška cesta 130, Maribor. JANUAR: Izid razpisa za vpis v srednjo šolo za šolsko leto 2025/26. Razpis izide na spletu MIZŠ. FEBRUAR: Informativni dnevi na srednjih šolah za učence 9. razredov. MAREC: Posredovanje obrazcev, vlog, dokazil za izpolnjevanje posebnih pogojev (vpis v športni oddelek, preizkusi posebne nadarjenosti …) Učenci 9. razreda s starši.MAREC: Izpolnjevanje prijav za vpis v srednjo šolo. Prijavnice prejmejo učenci v šoli pri šolski svetovalni delavki Maši Štaleker. APRIL: Posredovanje prijav za vpis v srednjo šolo. Prijavnice posredujemo iz šole. APRIL: Spremljanje stanja prijav in morebitni prenosi prijav. Skupni pregledi stanja prijav, individualni razgovori z učenci in njihovimi starši. JUNIJ: Vpisi v srednješolske programe na srednjih šola. Natančni datumi bodo znani ob objavi rokovnika za vpis v srednjo šolo za šolsko leto 2025/26. (predvidoma oktobra). O njih boste učenci in starši obveščeni takoj, ko bo objavljen.

Informacije bodo sproti posodobljene tudi na oglasni tabli v I. nadstropju (pred NAR učilnico) in na šolski spletni strani.
Za vse dodatne informacije sem šolska svetovalna delavka Maša Štaleker na voljo preko telefona in e-pošte.