Mestna občina Maribor že vrsto let razpisuje javni natečaj Mladi za napredek Maribora, v okviru katerega lahko učenci 7., 8. in 9. razreda sodelujejo s pripravo raziskovalnih nalog (RN) ali inovacijskih predlogov (IP).

Tematskih področij je več. Eno RN ali en IP lahko pripravijo skupaj največ trije učenci. Mentorstvo naloge ali projekta lahko prevzamejo največ trije mentorji, vsaj en mora biti zaposlen na naši šoli, kar pomeni, da se lahko kot somentorji vključijo tudi drugi.

Otrokom odrasli pomagamo najti temo RN ali IP in ga spodbujamo pri pripravi.

Naloge preteklih let in razpis ter tematska področja so objavljena na https://zpm-mb.si/novice-dogodki/mladi-za-napredek-maribora-natecaj-2025/.

Prijavo naloge/predloga in nalogo/predlog je potrebno oddati šolski koordinatorici vsaj dva dneva pred rokom v razpisu.

Časovnica: prijava naloge (začetek oktobra), oddaja naloge (začetek februarja), šolska predstavitev (konec februarja), javna predstavitev (marca), prvi krog državnega srečanja (konec aprila), drugi krog državnega srečanja (maja). Vabljeni k sodelovanju in raziskovanju.

Koordinatorstvo prevzemam Mihaela Dorner.

SEZNAM RAZISKOVALNIH PODROČIJ  2024/2025 (OSNOVNE ŠOLE)

1. BIOLOGIJA
  21. VETERINARSTVO
  22. ZDRAVSTVO
  23. ZGODOVINA
  • Interdisciplinarno področje zajema in prepleta spoznanja iz največ dveh strok (raziskovalnih področij).

POMEMBNA NAČELA

• IZVIRNA TEMA
  • DOBRO RAZISKOVALNO VPRAŠANJE
  • USTREZNO ŠTEVILO PREDVIDEVANJ (HIPOTEZ)